Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29
Zápis do mateřské školy.
30
Zápis do mateřské školy.
1
Zápis do mateřské školy.
2
Zápis do mateřské školy.
3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Archív aktualit MŠ > Školní výlet Krásný Dvůr – 29.5.2015

Školní výlet Krásný Dvůr – 29.5.2015Z pohledu Broučků : sepsala p. učitelka Petruška Bláhová

Broučkové se na výlet moc těšili. Někteří si pamatovali z minulého roku, co v Krásném dvoře vyráběli, ale na divadélko ani na to, co viděli v zámku už ne. Ráno tedy přicházeli s velkým nadšením do školky, i když někteří na poslední chvíli. Po nastoupení do autobusu až po odbočce z Podbořan a netrpělivě vyhlíželi, kdy už konečně uvidí ten princeznovský zámek. Nejpozornější už zahlédli bránu při jízdě alejí. Paní učitelky v dobré víře, že se děti v klidu najedí, rozdaly svačinku v autobuse, ale ti nadšení raráškové snědli ve spěchu baštu a už se řinuli z autobusu.

Ještě na nádvoří jsme si prohlédli stáje a pak už na nás čekalo divadélko, kde pro nás měli připravené čtyři pohádky – Kuřátko v obilí, Zvířátka a Loupežníci, Otesánek a Veliká řepa, které byly provázené písničkami, kdy měli děti možnost se rozhýbat. Po představení šly děti do dílny vyrobit dřevěnou loutku, a i když měly všechny stejný základ, každému vzniklo originální zvířátko. Na prohlídku zámku už nešly jenom děti, ale i jejich noví kamarádi. Nejvíce prohlídka uchvátila Vítka Šáchu, který hltal každé slovo paní průvodkyně a dokonce jí pokládal záludné otázky. Zeptal se na cínovou láhev v knihovně ve tvaru knihy a podobně. Fanouška Bergera zase zaujal výhled z okna a „parádní sedačka“ :-D.

Unavení z výletu jsme se šťastně vrátili do školky. Děti plné zážitků jsme v pořádku dovezli i zpátky, což jsme si všechny oddechly. Už se zase těšíme na další výlet.