Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Archív aktualit MŠ > Cestujeme za vláčky

Cestujeme za vláčkyV pondělí 20.6.2016 ráno se do Broučků a do Srdíček scházely děti s batůžky na zádech a s nadšeným úsměvem na tváři. Proč? Protože se jede na výlet!! Po zkontrolování, že opravdu všichni mají pořádnou svačinu, pití a pláštěnku, jsme vyrazili před školku, kde na nás .. nečekal autobus, ale my jsme museli čekat dvacet minut na něj, protože pan řidič měl zpoždění. No nevadí, to nám výletovou náladu nezkazí.

Z Vroutku s námi uháněl (ano, opravdu nejel zrovna nejpomaleji) pan řidič do Rakovníka, kde jsme přestupovali na vlak, který nás odveze do Lužné. Stromy za okny se míhaly, v autobuse teplo, nálada začala kolísat, hodiny se blížily pomalu ale jistě k momentu odjezdu vlaku … ale! To bychom nebyli my, štístka z Vroutku, abychom i tuhle pohromu nezažehnali a u nádraží v Rakovníku postupně nevyhopsali z autobusu za pomoci paní učitelky Zuzanky a Janičky, zatímco druhá paní učitelka Zuzanka běžela honem koupit 35 dětským zpátečních jízdenek a 3 zpáteční dospělé. Písknutí píšťalky támhle, mávnutí támhle, rozhlédnout sem, tam a šup, už se sedí v dloooouhém modrém vlaku, který nás bezpečně veze do Lužné.

V Lužné jsme všichni opět bezpečně vystoupili, desetkrát se přepočítali, protože! Bezpečnost především!! A vydali jsme se směr -> Muzeum ČD.

Ještě než jsme si ale koupili vstupenky a nechali na sebe dýchnout historií parních lokomotiv, museli jsme udělat tu nejdůležitější přestávku. Na co? No přeci na svačinu!! „Máme jim vážně dávat ty pláštěnky? Ono nemá pršet“ Hlásily některé maminky hned ráno v šatně. „Jen jim tu pláštěnku radši dejte“ A ejhle, prozíravě! Jak se pláštěnky na mokré trávě pro svačinový piknik hodily J. Takže : rozložit pláštěnku, vytáhnout svačinu od maminky a od tatínka a pořádně se zakousnout!

Po posilnění svačinou už nám nic nebránilo v tom, abychom se v Muzeu nejdřív svezli několik koleček na úzkokolejce ( a jééj to byla jízda, vítr ve vlasech!), poté nám náš osobní pan průvodce představil mašinky všech možných i nemožných velikostí, pověděl nám k nim pár zajímavostí, ukázal nám strojovnu, místnost s maličkými modely vláčků a parádní dětské hřiště, na kterém bylo ale bohužel tolik bláta, že jsme hraní na něm museli vynechat ( což stejně nezabránilo Viktorce v tom, aby se vyválela v největší louži, jakou si umíte představit a nabrala batůžkem asi tak deset kilo bláta :-D – ale co by to byl za výlet, kdybychom přijeli domů úplně čistí, že jo? :D)

Poslední naší zastávkou bylo, sednout si na lavičky a zbaštit všechny ty řízky, co jsme celý den nosili na zádech. Mňam!!

Pojďme to shrnout – svačina a řízky fuč, mašinky jsme viděli, čistý už taky nejsme – je čas vyrazit domů J. Došli jsme zpět na nádraží v Lužné, kde pro nás dojel malý žlutý osobáček, který nás dovezl zpátky do Rakovníka. Paní učitelky měly celou cestu plné ruce práce .. udržet nás vzhůru J. Ale jenom než budeme zpátky v autobuse, protože tam .. tam už se to spinkalo …

Do školky jsme dojeli všichni odpočatí, najedení a plní zážitků! Výlet se nám vydařil, nezmokli jsme, nikomu nic nestalo a už se nemůže dočkat, kam se vydáme příště!