Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31
Výsledek zápisu do mateřské školy na školní rok 2023/2024.
Výsledek zápisu do MŠ na školní rok 2023/2024
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Archív aktualit MŠ > Kluci, holky pozor! Červená!! – aneb Jak jsme jeli na dopravní hřiště

Kluci, holky pozor! Červená!! – aneb Jak jsme jeli na dopravní hřištěJe čtvrtek 26.května 2016 kolem půl desáté a pro kolemjdoucí, co nemají dají děti v naší školce, to musí být zvláštní podívaná .. ze školky se hrne spousty dětí, na hlavách helmy, na zádech batůžky a vedle sebe tlačí kola, odrážedla nebo koloběžky. Co se to dnes v té školce děje?? No .. co by se dělo?! Jedeme přeci na dopravní hřiště!

Ano, přesně tak, V kryrech u školky totiž jedno krásné mají, a protože nejsou lakomí, tak se s namá o něj na jedno dopoledne rozdělí a my si vyzkoušíme, jak se na takovém hřišti spravně jezdí. Ale popořádku .. nejdřív se musíme do těch Kryr dostat .. takže šup naložit kola i děti do autobusu a šup, už frčímeeeeeee.

Téda, to je ale horko, honem sundat mikiny, pořádně se napít, přivítat se s paní ředitelkou v Kryrech, rozdělit se na Srdíčka a Broučky -  protože tolik se nás na hřiště nevejde, o žádné zbytečné srážky nestojíme – a jde se na to! Srdíčka jezdí o sto šest! Nezapomenout dát přednost v jízdě, pozor, na přechodu má přednost chodec, ne takhle se kruhový objezd opravdu nevjíždí .. A broučci si zatím hrají na zahradě a zkouší, jako zahradní prvky mají ve školce v Kryrech .. přichází čas na výměnu, nejdřív je potřeba natankovat tekutiny, protože bez nich to nejede ani cyklistům, a potom už hurá na hřiště a je to tady: nejezdi v protisměru, výborně, to jste se krásně vyhnuli a není bouračka, počkej, když dole závory tak nemůžeš projíždět :D .. a tak dále a tak dále ..

Dopoledne na dopravním hřišti jsme si opravdu užili a doufáme, že nás Kryrští zase pozvou J.

Zážitky z dopravního hřiště v Kryrech sepsala p. učitelka Zuzanka Beerová